Valymo Įrenginių Aptarnavimas
Biologiniai nuotekų valymo įrenginiai iš esmės veikia automatiškai,
tačiau juos eksploatuojant turi būti užtikrinama ir vykdoma reikalavimus atitinkanti techninė priežiūra.
Buitinių nuotekų valymo įrenginių aptarnavimas
- Orapūčių darbo patikra, filtrų išvalymas;
- Perteklinio veikliojo dumblo išvežimas;
- Vizualinis ištekančio vandens būklės įvertinimas ir patikra;
- Veikliojo dumblo būsenos ir koncentracijos nustatymas;
- Įrenginio aeracinės sistemos reguliavimo darbai;
- Įrenginio eksploatacijos žurnalo pildymas;
Buitinių nuotekų valymo įrenginių priežiūra užtikrina ilgalaikį ir nepertraukiamą, efektyvų įrenginių darbą.
Irenginių aptarnavimo sutartis
Mes siūlome metines nuotekų valymo įrenginių aptarnavimo sutartis, užtikrinančias reguliarią nuotekų valymo įrenginių priežiūrą. Aptarnaujame visų gamintojų ir tipų nuotekų valymo įrenginius. Įvertinę nuotekų valymo įrenginio būklę ir naudojimo specifiką, pasiūlome tinkamiausią nuotekų valymo įrenginio priežiūros rėžimą.
Anketa užklausimui
Priežastys, lemiančios prastą įrenginio darbą, įvairius sutrikimus:
- Įrenginio nepriežiūra – nesilaikymas techniniame įrenginio pase nurodytų priežiūros instrukcijų.
- Orapūtės nepriežiūra – techniniame pase nurodyta, kad orapūtę reikėtų tikrinti periodiškai. Labai svarbu laikytis šio nurodymo, nes laiku nepastebėjus, kad orapūtė neveikia atsiranda tikimybė žūti bakterijoms.
- Nešmenų krepšio nepriežiūra – techniniame pase yra nurodyta, kad nešmenų krepšys turi būti tikrinamas ir esant poreikiui išvalomas nuo neyrančių medžiagų. Nevalomas nešmenų krepšys gali užkišti groteles, sutrikdyti sklandų įrenginio darbą.
- Higienos priemonės įrenginyje – atlikdami įrenginių priežiūros ir aptarnavimo darbus, dažnai įrenginiuose aptinkame tam tikrų higienos priemonių, kurių įrenginys negali apdoroti. Vertėtų prisiminti, kad tokiems dalykams vieta – šiukšliadėžėje!
- Per didelė nuotekų apkrova – kiekvienam įrenginio modeliui yra numatytas našumas, t.y. su kokiu kiekiu nuotekų įrenginys susidoroja per parą. Ne retai pasitaiko, kad naudotojai nepaiso šių parametrų ir skalbia, plauna ir atlieka kitus buities darbus itin dideliais kiekiais.
- Per dideli buitinės chemijos kiekiai – kadangi, įrenginyje yra gyvas organizmas – bakterijos, joms pakenkti yra labai lengva. Dažnai naudotojai apie tai nesusimąsto ir buityje naudojamas chemijos priemones naudoja ne taip, kaip nurodyta ant pakuotės, t.y. dažnai padauginami kiekiai, kas iš esmės gali ne tik sutrikdyti įrenginio veiklą, bet ir nužudyti gyvą organizmą – bakterijas.
- Oro paskirstymo kolektoriaus sklendžių reguliavimas – kad įrenginys tinkamai funkcionuotų, bene svarbiausia yra tinkamai sureguliuoti oro paskirstymą. Kuomet įrenginiui atliekami paleidimo derinimo darbai, specialistas įrenginį sureguliuoja, tačiau pastebime, kad neretai naudotojai dėl įvairių priežasčių ir patys nevengia to padaryti. Vertėtų atminti, kad šis darbas turėtų būti patikėtas specialistams!